Heart It

16 Ağustos 2012 Perşembe

BFF.


"İnsanlar ebeveynlerinin yokluğunu başka şeylerle telafi etmeye çalışırlar. Annenin yokluğunda da sen kendini dizilere, açıkçası tek bir diziye; One Tree Hill'e vermişsin. Baban olmasaydı eğer bir sürü erkek arkadaşın olacaktı." 

"Hayatımda tanıdığım en güçlü insansın. Annemle babam bile böyle düşünüyor." 

"İnsanlara her zaman çok sıcakkanlı davranıyorsun. Ve onlara çok değer veriyorsun. Sadece bazı zamanlar, seni çok tanımayan insanlar için bu durum çok garip geliyor. Çünkü onlar değer vermenin ne demek olduğunu bilmiyor."

"Çocuğun olduğu gün, çok deli, çatlak ama bir o kadar iyi bir anne olacaksın. Sana sahip olduğu için şanslı bir velet olacak."

"İçinde sürekliliğini koruyan bir hüzün var. O hep orada. Hayatında en çok da onun orada olması konusunda kararlısın."

"Unutması kolay olmayanlardansın. Buna inan."

"Muhteşem ikili olduğumuzu söylüyorlar ya aslında tamamiyle birbirinden çok farklı bir ikiliyiz. Yin Yang gibi. Ortak noktalarımız da var elbet. Onlar da hani şu siyahın içindeki küçük beyaz ve beyazın içindeki o küçük siyah nokta. Yine de kim demiş ki zaten, birbirinden farklı iki insan birarada iyi olamaz diye."

O geceden hatırladıklarımın bir kısmı bunlar. Babamın ayağının alçıda olması nedeniyle Seçil'le epeydir uzun süreliğine biraraya gelememiştik. Ve işte o gün geldiğinde, en iyi arkadaşımın hakkımda söylediklerini okudunuz. Daima en yakın arkadaşım olacak olan kişinin beni tanımlasına şahit oldunuz. Ve her kelimesinde öyle haklı ki. Öyle doğru şeyler ki bunlar. Bazen beni, benden iyi tanıyormuş gibi hissediyorum. Sanırım işte bu yüzden buna Sonsuza Kadar En İyi Arkadaş deniyor. 


2 yorum:

in flames dedi ki...

İşte bu tanımlamalar yüzünden bu kadar yakın hissediyorum sana, böyle biri olduğun için brida. Böyle bir arkadaşın olduğu için de kendini çok şanslı hissetmelisin, bunu okuduğunda onu hatırla ve mutlu ol. Kimsen yoksa bile, en iyi arkadaşın var. Ona sahip olamayanlar, hep güvenipte terkedilenler de var :)

Birde, sen o sürekliliğini koruyan hüzünle çok güzelsin.

Brida dedi ki...

In Flames: Yorumlarında okuduğum ilk an gülümsedim. Ki hala da gülümsüyorum. :) Teşekkür ederim hem de çok.