Heart It

15 Eylül 2012 Cumartesi

Traffic brought me here.

Aslında ben hiçbir şey yazmamayı düşünen bloggerınızım. Ama bu şarkı beni buraya getirdi. Sonra başka şarkılar dinledim ve başka şarkılar ve başka şarkılar derken işte buradayım. Geçenlerde bir rüya gördüm. Sonra ağzımın kenarında bir yara çıktı. Farkına vardım ki gördüğüm rüya değil kabusmuş. İlk kez uçuk çıktı dudağımda. İlk kez. Sonra dün bir rüya daha gördüm. Üç kere uyanmama rağmen kaldığı yerden devam etti hep. Bugün dolmuşta hatırladım rüyayı bir ağlama geldi, nefesimi tuttum geçti.

Yarın gece yolculuk İstanbul'a. Bu kez pek gidesim yok aslında. Marmaris'i daha da bir özleyeceğim. Sahilden yürürken bütün görüntüyü beynime kazımaya çalışıyorum. Herkesle fotoğraf çektiriyorum. Özlem gidermenin en iyi yolu fotoğraflar.

Deniz sadece Marmaris'te bu kadar güzel. İçin sıkıldığında sahile gitmem üç dakikamı almıyor bile. Lanet olsun ki İstanbul'un böyle bir özelliği yok. Boğaz moğaz yalan benim için. Kum yok. Ayakkabıları eline alıp ayaklarını suya sokmak yok. Sadece koca bir demir yığını olan köprü, kalabalık ötesi Eminönü.. Sevmiyor değilim ama "çok" sevemiyorum. Sıkıntı orada başlıyor keza.

Valizlerimi hazırladım. Resim malzemelerimi almıyorum bu kez. Resmi hayatımın ikinci planına atalı çok oluyor. Üzülüyorum. Ama elimden bir şey gelmiyor. Erkekleri de ikinci plana hatta üçüncü plana attım. Bu yaz tatili bana bunu öğretmeyi başardı işte. Üzülmüyorum. Elimden gelenin bu olmasını seviyorum.

We don't need boyfriends. We don't need lovers. We're already Bonnies. So settle for nothin less than a Clyde.

5 yorum:

in flames dedi ki...

Gel Brida gel, nedense sen İstanbula gelince ben güzel hissediyorum. Aynı şehirde olman güzel :) Daha sık yaz ama, özlettin.

EvA dedi ki...

zaten bizi üzen şeyleri ( erkekleri ) hayatımızın birinci planına attığımız için hep mutsuz oluyoruz. Bizi mutsuz eden her şeyi ama her şeyi hayatımızdan çıkarmayı becerebilsek keşke
hayırlı yolculuklar İstanbul'a benden selam söyle çok günlerim geçti :D

Brida dedi ki...

in flames: Geldiğimde bir buluşmak lazım hayatım bence. :)

Eva: Elimdeki tüm selamları harcarım yavrum senin için. ^^ İnsan bencilliğin azıcık ucundan yakalayınca tüm kötü şeyleri hayatından çıkarabiliyor..

Sam Scarlet dedi ki...

canım benim, artık her şeyi arka plana, "kendini" birinci plana al. kendin için en iyiler neyse hep onları yap. mutlu ya da huzurlu hissetmen için bi adama ihtiyacın yok. tamam belki biraz boşluk oluyor orası bi gerçek ama tek başına da çok iyi olabilirsin. sadece kendini düşün!

Brida dedi ki...

Sammy: Son günlerde bu dediklerinin gerçekliğini çok iyi kavradım hayatım. Ve ona göre yaşıyorum.